28.Varaždinski polumaraton i utrka Virovitica – Barcs

28. Joma Varaždinski polumaraton

U nedjelju 18.09.2022. god. u Varaždinu je održan 28. Varaždinski polumaraton.

Trčala se utrka građana 4,8 km i glavna utrka - polumaraton 21,1 km.

U odličnoj atmosferi među šetstotinjak ljubitelja trčanja bili su i članovi AK KOPRIVNICA.

U dječjoj utrci dužine 500 m u kategoriji djevojčica 8-9 godina Nika Tucković osvojila je 5. mjesto, a Zara Štefanić 1. mjesto u kategoriji djevojčica 10-11 godina.

U utrci građana 4.8 km Tara Rušak je osvojila 3. mj. u kategoriji juniorke s vremenom 23 minute i 23 sekundi. U istoj kategoriji Zara Štefanić je bila 7. s vremenom 27:32.

Sonja Rušak je u kategoriji Ž50-59 zauzela 9. mj. s vremenom 27:55 dok je Goran Gregurec utrku vatrogasaca (4,8 km) završio u vremenu 19:50 te u kategoriji M50-59 osvojio 1. mjesto.

U polumaratonu 21,1 km Vanja Rupčić je osvojila 1. mjesto u kategoriji Ž40 s vremenom 1:41:35.

Nataša Sušanj je bila 6. u kategoriji Ž45 s vremenom 1:54:23.

Marija Vladušić je osvojila 5. mjesto u kategoriji Ž50 s vremenom 1:56:29.

Mirko Antoljak je u kategoriji M50 osvojio 6. mj. s vremenom 1:38:38 dok je Zdravko Ljubić je s vremenom 2:28:05 uistoj kategoriji zauzeo 12. mjesto

a Tomislav Cestar je u kategoriji M45 osvojio 15. mjesto s vremenom 1:53:12.

A u subotu 17.rujna atletičar AK Koprivnica Oliver Orešić nastupio je na utrci građana Virovitica – Barcs u dužini 5,8km i osvojio 1.mjesto i zlatnu medalju.