Krabat trail

Protekle subote u Parku prirode Žumberak članovi AK Koprivnica, Damir Podoreski i Benyamin Vuk nastupili su na trail utrci ‘Krabat trail’. Oboje su nastupili u društvu od 75 natjecatelja na utrci od 36 km dužine sa 1500 m+ uspona te je Damir osvojio izvrsno 6. mjesto u vremenu 3.27,43, a  Benyamin 7. mjesto u vremenu 3.27,44. Utrka je prolazila kroz najljepše dijelove Žumberka sa startom u mjestu Sošice, preko vrha Sveta Gera te nazad u mjesto s kojeg je krenula. Ova staza sa razlogom se može nazvati trail utrka, jer to doista i je. Od bujice jaglaca, šafrana, potočićaa, slapova, prekrasnih singlica ljepote nije izostalo. Sama staza je prilično teška jer je u prvih 22 km potrebno svladati 1350 m+ elevacije.

U nedjelju 17. ožujka mlađi atletičar AK Koprivnica, Gašpar Biršić nastupio je u Đurđenovcu na utrci građana na 5 km i u muškoj kategoriji osvojio 31. mjesto.